Fotografia dziecięca stanowi dla ciebie wyzwanie? Ale nadal pragniesz uwieczniać piękne i ważne chwile, o których w innym przypadku możesz w przyszłości zapomnieć? Chcesz mieć satysfakcję z idealnie uchwyconych momentów, które są sensem twojego życia? Jednocześnie jesteś zapracowanym rodzicem, który między jedną a drugą pieluchą pstryka setki zdjęć, następnie wgrywa je do komputera i zastanawia się, jak wybrać z nich te najlepsze i dlaczego tyle ich jest…

W takim razie ten blog jest pisany z myślą o tobie.

Aby robić piękne zdjęcia swoim pociechom i mieć kontrolę nad swoimi pracami, musisz poznać nie tylko swój aparat lecz także podstawy fotografii i psychologię dziecka.

Podzielę się z tobą moim doświadczeniem w fotografowaniu dzieci, ujawnię wszystkie moje sekrety, pokażę, jakie techniki wykorzystuję przy wykonywaniu zdjęć dzieciom, jak rozmawiam z maluchami, jak je przygotowuję do sesji i jak tę sesję przeprowadzam. Opowiem, co najczęściej sprawia kłopoty rodzicom fotografującym swoje pociechy i najważniejsze: podsunę ci rozwiązania tych problemów, abyś podobne błędy nie były twoim udziałem. Podpowiem, co zrobić, aby zdjęcia twoich dzieci były jeszcze ładniejsze, a cała sesja fotograficzna stała się niesamowitą przygodą, bez względu na to, czy stawiasz dopiero pierwsze kroki w fotografii, czy ten etap masz już za sobą.

Poprowadzę cię krok po kroku i sprawię, że twoja fotografia dziecięca będzie jedyna w swoim rodzaju. Zacznę od najważniejszych kwestii, czyli od tego, jak rozmawiać z dzieckiem, aby mały model czuł się bezpiecznie i swobodnie podczas całej sesji, następnie omówię aspekty techniczne fotografowania dzieci; dowiesz się, jak najlepiej ustawić aparat, po czym przejdę do bardzo ważnego elementu w robieniu zdjęć, jakim jest światło. Gdy już opanujesz te zagadnienia, to pokażę ci, jakie techniki kompozycyjne sprawdzają się najlepiej przy fotografowaniu maluchów i z których z nich korzystam najczęściej. Następnie poruszę bardzo ciekawy aspekt – omówię różne typy dzieci i pokażę ci, jak je najlepiej fotografować w zależności od wieku. Kiedy fotografowanie dzieci nie będzie kryło już przed tobą żadnych sekretów, poruszę tematykę obróbki zdjęć, porządkowania ich na komputerze tak, aby w łatwy i szybki sposób móc za kilka lat znaleźć poszukiwaną fotografię. Przedstawię najważniejsze kwestie dotyczące drukowania zdjęć i metody, które sama zawsze stosuję przy wydruku fotografii. A na koniec pokażę ci, jak archiwizuję robione przez siebie zdjęcia. Chodzi o to, żeby za jakiś czas bez problemu je odszukiwać i żeby mieć pewność, iż prace nie ulegną zniszczeniu.

Blog jest skierowany do każdego: do mamy, taty, babci, dziadka, cioci, wujka, rodzeństwa… do początkujących fotografów, którzy chcą uwieczniać swoje (i nie tylko) dzieci, ale nie wiedzą, jak zacząć, i do tych, którzy mają już pierwsze próby za sobą, lecz napotkali na wiele trudności, z którymi nie umieją sobie poradzić.

Jeśli więc jesteś:

 • mamą lub tatą,
 • babcią lub dziadkiem,
 • ciocią lub wujkiem,
 • bratem lub siostrą,
 • miłośnikiem fotografii

albo po prostu chcesz podnieść swoje umiejętności fotograficzne na wyższy poziom, czuć się pewnie i swobodnie z fotografią, to ten blog jest dla ciebie.

Zapraszam bardzo serdecznie już od dzisiaj.

Jeśli już realizujesz swoją przygodę z fotografowaniem dzieci, to zapewne masz też mnóstwo pytań i wątpliwości. Podziel się nimi ze mną tu i teraz, a ja postaram ci się pomóc i w kolejnym wpisie na moim blogu odpowiedzieć na każde twoje pytanie.

Wyobraź sobie, że siedzisz w miłej kawiarence sam na sam z profesjonalnym fotografem dziecięcym, takim, którego lubisz i szanujesz… o co zapytasz, jakie tematy dotyczące fotografii poruszysz? Możesz zadać tyle pytań, ile chcesz, najciekawsze i najczęstsze zagadnienia omówię w kolejnych wpisach na tym właśnie blogu. Najbardziej frapujące pytania przedstawię naszym gościom, a będą nimi znani i cenieni fotografowie dziecięcy.

Jeżeli masz swojego ulubionego fotografa dziecięcego, który cię inspiruje i wyzwala chęć do robienia jeszcze lepszych zdjęć, podziel się tym ze mną, a ja postaram się przeprowadzić wywiad z twoim ulubionym artystą i zadam mu najistotniejsze pytania dotyczące fotografii dziecięcej.

Nie zwlekaj, zacznij działać już dziś, a twoje zdjęcia będą z dnia na dzień stawały się coraz lepsze. Dzieci rosną bardzo szybko, zmieniają się niemal z każdą godziną, nie czekaj więc – jutro może przynieść zupełnie inne piękne, ważne i warte uwiecznienia chwile niż te, które zachwycą cię dzisiaj.

Jeśli kusi cię ta przygoda fotograficzna i pragniesz uchwycić każdą chwilę życia swojego malucha tak, aby zdjęcia wzbudzały podziw, uśmiech i łzy wzruszenia, gdy jak je będziesz oglądać dzisiaj, jutro, za miesiąc lub za kilka lat – to już dzisiaj zapisz się do facebookowego klubu fotografii dziecięcej. Bardzo szybko się przekonasz, że i ty możesz robić piękne zdjęcia bez względu na to, jaki masz aparat fotograficzny.

Co daje ci zapisanie się do klubu fotografii dziecięcej…

 • stałe podnoszenie umiejętności w dziedzinie fotografii dzieci i nie tylko,
 • zdjęcia twojego autorstwa będą coraz lepsze bez względu na to, jaki masz aparat,
 • na bieżąco będziesz dostawać informacje o nowych publikacjach dotyczących fotografii dziecięcej,
 • poznasz niesamowitych ludzi, mających te same pasje i zainteresowania co ty,
 • złapiesz okazję zapisania się w pierwszej kolejności na darmowe webinary poświęcone fotografii dziecięcej i rodzinnej,
 • będziesz otrzymywać zaproszenia na warsztaty, spotkania, wykłady i inne ciekawe wydarzenia fotograficzne,
 • błyskawicznie będziesz się dowiadywać o gratisach, promocjach i innych niezwykle atrakcyjnych ofertach,
 • po przystąpieniu do klubu możesz liczyć na specjalne zniżki,
 • i wiele więcej korzyści.

Ile to kosztuje?

Przystąpienie do klubu nie kosztuje NIC – jest całkowicie darmowe; ma ci jedynie pomóc jeszcze szybciej doskonalić swoje umiejętności fotograficzne.

Zapisz się tutaj, to nic nie kosztuje.

https://www.facebook.com/groups/Klubfotografiidzieciecej

Zapraszam serdecznie,

Małgorzata

P.S. Zacznij fotografować od teraz, bo każda chwila jest niepowtarzalna, a twoje dziecko jutro może już mieć inny repertuar gestów, min czy uśmiechów niż dzisiaj.